پتروکیمیای ابن‌سینا اولین تولید کننده انیدرید مالئیک در کشور

شرکت پتروکیمیای ابن‌سینا در سال 1385 با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید محصولاتی از قبیل انیدرید مالئیک، بوتان دی ال (BDO) و پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) تاسیس شد. فاز اول پروژه تولید انیدرید مالئیک، نرمال بوتان و ایزوبوتان در سال 1393 آغاز شد و در سال 1400 به بهره‌برداری رسید.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .

86

سهم بازار

7

مجوزهای و ایزوها

186

کارکنان شرکت

کادر تولید ابن سینا

محمود هاشم زاده

محمود هاشم زاده

مدیر مجتمع
مهدی ایزدی

مهدی ایزدی

مدیر تعمیرات
محمد صفری زاده

محمد صفری زاده

کارشناس فرآیند

چنگیز فروزنده

چنگیز فروزنده

مدیر آزمایشگاه

تاریخچه ما

شرکت پتروکیمیای ابن‌سینا در سال ۱۳۸۵ با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید محصولاتی از قبیل انیدرید مالئیک، بوتان دی ال (BDO) و پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) تاسیس شد. فاز اول پروژه تولید انیدرید مالئیک، نرمال بوتان و ایزوبوتان در سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسید.

ما تولید سازگار با محیط زیست و استفاده قابل تداوم از منابع طبیعی را وظیفه خود می‌دانیم. به همین خاطر در پروژه حاضر اقدامات زیادی برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و تولید ضایعات شده است. استفاده از خوراک بوتان به جای بنزن نیز در همین راستا و با استفاده از آخرین تحولات تکنولوژی در این زمینه است

 • 1396

  شروع کار ساخت کارخانه

  آغاز ساخت کارخانه پتروکیمیای ابن سینا، تحت لیسانس شرکت تکنوبل

 • 1397

  تهیه و نصب راکتور مجتمع

  نصب موفقیت آمیز رآکتور و . …

  1397

 • 1398

  آغاز ساخت واحد نیتروژن

  راه اندازی واحد نیتروژن

 • 1399

  بهره برداری از واحد C4

  اتمام کار ساخت واحد c4

  1399