` تاریخچه شرکت پتروکیمیای ابن سینا

تاریخچه شرکت پتروکیمیای ابن سینا

شرکت پتروکیمیای ابن‌سینا در سال ۱۳۸۵ و با هدف تولید محصولاتی از قبیل انیدرید مالئیک، بوتان دی ال و پلی بوتیلن ترفتالات تاسیس شد. فاز اول پروژه تولید انیدرید مالئیک، نرمال بوتان و ایزوبوتان در سال ۱۳۹۳ آغاز شد و پیش بینی می‌شود فاز اول پروژه در سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری برسد.

ما تولید سازگار با محیط زیست و استفاده قابل تداوم از منابع طبیعی را وظیفه خود می‌دانیم. به همین خاطر در پروژه حاضر اقدامات زیادی برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و تولید ضایعات شده است. استفاده از خوراک بوتان به جای بنزن نیز در همین راستا و با استفاده از آخرین تحولات تکنولوژی در این زمینه است.

موقعیت جغرافیایی
واحد فعلی در فضایی در حدود ۳ هکتار در سایت ۲ منطقه ویژه افتصادی پتروشیمی، در بندر امام خمینی در حال ساخت است. موقعیت واحد به لحاظ نزدیکی و سهولت دسترسی به بندرامام خمینی و مسیرهای بین‌المللی آبی به کشورهای مختلف بسیار مناسب است. همچنین بندرامام خمینی نزدیکترین بندر جنوبی ایران به کشورهای همسایه می‌باشد و با توجه به دسترسی به مسیرهای اصلی راه آهن و جاده‌ای کشور تامین کالا را برای مشتریان در سراسر ایران و کشورهای همسایه تسهیل می‌نماید.